« Forma współpracy z klientem - jak zacząć?Irytujące ulotki- jak sprawić by trafiały tam gdzie powinny? »

Dlaczego plakaty reklamowe straszą?!

  by  , Wednesday 17 January 2018, Categories: Wszystko o reklamie
Dlaczego plakaty reklamowe straszą?!

Coraz więcej miast w Polsce wytacza wojnę reklamom. Z ogromnym zainteresowaniem się temu przyglądam. Mnie jako graficzkę bardzo to cieszy. Ktoś z boku mógłby powiedzieć- kobieto przecież żyjesz z tego! Bardziej niż zysk interesuje mnie jednak ładny wygląd polskich miast.

Reklama w Polsce jest wszechobecna, atakuje nas z każdej strony. Aż oczy bolą gdy patrzy się na krzykliwe banery i plakaty reklamowe. Najbardziej cieszę się bowiem z tego, że z oczu znikną te najbardziej krzykliwe, najpaskudniejsze wielkoformatowe plakaty. Sama z własnego doświadczenia wiem, że dobrze zaprojektowany plakat reklamowy przyciąga zainteresowanie przechodniów. Przedsiębiorcy, z którymi miałam okazję współpracować sami przekonani są o skuteczności tej formy reklamy. Plakaty z widoczną nazwą firmy utrwalają wizerunek przedsiębiorstwa na rynku lokalnym. 

Najważniejsze jest chwytliwe hasło. Dobrze gdy reklamowe plakaty na zewnątrz wywołują konkretne emocje wśród odbiorców. Śmieszne hasło, przywodzące na myśl miłe skojarzenia będzie o wiele lepszym wyborem niż krzykliwa grafika. Dobrze gdy plakat nie ma zbyt mocnego reklamowego charakteru. Lepiej gdy jest nośnikiem pewnej idei. Klienci chętniej zapoznają się z interesującym ich przekazem niż grafiką. Plakat ma służyć do osiągnięcia pewnego celu. Wbrew temu co wielu sądzi plakaty reklamowe na zewnątrz nie są przeżytkiem. Muszą być jednak tak zaprojektowane by nie zaśmiecały przestrzeni publicznej. Ignorowanie otoczenia, w którym mają się znaleźć jest ogromnym błędem. Dlatego czekam z takim utęsknieniem na oczyszczenie naszych miast z brzydkich, wielkoformatowych banerów reklamowych.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
October 2019
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 << <   > >>

Search

Random photo

Na jakie okoliczności warto zatrudnić fotografa?

  XML Feeds

Responsive CMS