« Zaproszenia na chrzciny - na jaki nakład warto się zdecydować?Korzyści wynikające z drukowania online »

Drukowanie plakatów online

  by  , Wednesday 10 May 2017, Categories: Wszystko o reklamie
Drukowanie plakatów online

Odkąd profesjonalnie zajmuję się grafiką reklamową i użytkową, zdążyłam zauważyć, jak dużą popularnością zaczynają cieszyć się drukarnie internetowe. Nie dziwię się jednak moim klientom. Sama w razie potrzeby chętnie decyduję się na ich usługi na przykład na drukowanie plakatów online. Rozwiązanie to ma sporo plusów. Jednak przy druku plakatów warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Kluczem do sukcesu jest dobry projekt. Jego jakość przekłada się tak naprawdę na skuteczność plakatu. Na ogół odbiorca widzi plakat przez jedynie 3 sekundy, o ile w ogóle zwrócił na niego uwagę. W ciągu tego krótkiego czasu musi zapamiętać jego przekaz i poczuć się zachęcony do podjęcia danego działania. Stworzenie takiego plakatu jest bardzo trudne, o czym niestety wiem. Jednak mam na koncie i kilka naprawdę fajnych projektów tego typu.

Projekt to duża część sukcesu, ale plakat musi być też wytrzymały. W końcu narażony jest na różnego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne. Jestem zdania, że gramatura powinna być więc być nieco większa. Klasyczne plakaty zaczynają się od papieru kredowego i 130g. Papier można też dodatkowo wzmocnić folią matową, błyszczącą lub lakierem UV. Wówczas plakat nie tylko jest bardziej wytrzymały, ale i prezentuje się o wiele lepiej. Kwestia formatu w dużej mierze z kolei zależy od tego ile miejsca na plakat jest. Fajnie prezentują się oczywiście plakaty duże w formacie B1 (tzw. format filmowy), ale nie zawsze można sobie na nie pozwolić.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
February 2023
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
 << <   > >>

Search

Random photo

Główne zasady fotografowania krajobrazów

  XML Feeds

CMS