« Praca jest sztukąStojaki reklamowe - pierwsze zwrócenie uwagi »

Efekty pracy profesjonalisty

  by  , Thursday 15 March 2018, Categories: Wszystko o reklamie
Efekty pracy profesjonalisty

Na rynku pojawia się coraz więcej małych przedsiębiorstw, które nie posiadają dużego budżetu, a tym samym nie stać ich na cały sztab doradców odnośnie wizerunku, marki czy marketingu i reklamy. Dla tych mniejszych znacznie ważniejsze jest dotarcie do wąskiego grona zainteresowanych spośród tysięcy klientów. Nie planują one masowych kampanii ani długofalowych strategii, raczej doraźne działania przynoszące stosunkowo szybkie efekty. 

W tym momencie pojawia się miejsce dla profesjonalnego grafika. Wiem to, bo sama pracowałam przy nie jednym takim projekcie. Nauczyło mnie to specyficznego sposobu myślenia oraz szukania rozwiązań w skali lokalnej, nie globalnej. Choć wydaje się to proste, to tworzenie projektów do bardzo specyficznych wymagań jest łatwiejsze niż do tych bardziej uniwersalnych, pod które można podpiąć praktycznie wszystko. 

Po jakimś czasie staje się oczywiste, że projekty graficzne dla firm stanowią osobne wyzwanie. Pojedyncze zadanie, jak stworzenie nadruku na koszulce czy kubku, to nie to samo, co kompleksowa, wielowymiarowa seria. W takiej trzeba myśleć o spójności, przekazie ogólnym i tym szczegółowym. Po prostu w takim wypadku pojawia się więcej czynników na jakie trzeba zwrócić uwagę.

Jednak nie boję się wyzwań i chętnie podejmuję się pracy przy takich projektach. Uczą mnie one zaradności, samodzielności oraz myślenia w węższej perspektywie. Przedsiębiorstwa, z którymi do tej pory współpracowałam, prowadziły interesy w różnych sektorach. Musiałam przez to poszerzyć również swoją wiedzę ogólną.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
October 2019
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 << <   > >>

Search

Random photo

Pomoc dla e-sportowej drużyny

  XML Feeds

Multiblog engine