« Papeteria dla firm - estetyczny element identyfikacji wizualnejPlakat i jego możliwości »

Jak las to tylko jesienią - fotografia, która urzeka

  by  , Friday 29 September 2017, Categories: Wszystko o reklamie
Jak las to tylko jesienią - fotografia, która urzeka

Jesień to absolutnie magiczna pora roku. Jest także świetną gratką dla fotografów, ponieważ daje niespotykane możliwości uchwycenia specyficznej aury oraz wyjątkowości jesiennego krajobrazu. Szczególnie ciekawym tematem w fotografii jesiennej są lasy skąpane w przepięknych, żywych barwach o ogromnej mnogości odcieni. 


Liście pełne barw

Przede wszystkim jeśli chodzi o fotografie lasów, uwielbiam temat liści. Jesienne liście dają tak wiele ciekawych możliwości, że mam wrażenie, że temat ten nigdy mnie nie znudzi. Lubię zarówno zbliżenia jesiennych liści, na których widać nie tylko przepiękne kolorystyczne przejścia, ale także strukturę liścia, jego podziały i wyraźnie zaznaczony kontur. Jednak liście mogą również stanowić ciekawe tło. 


Las w deszczu

Jesienny las kojarzy mi się z pogodą, za którą większość a nas raczej nie przepada. Chociaż ja również nie jestem jakimś miłośnikiem biegania w deszczu, to jednak jesienne fotografie lasów skąpane w kroplach, są dla mnie tak kuszącym tematem, że gdy tylko mam taką okazję, chętnie zabieram sprzęt i wybieram się do lasu, nawet gdy pada. Oczywiście warto wówczas zadbać o odpowiednie zabezpieczenie aparatu oraz obiektywu. Początkujący fotografowie mogą spróbować wykorzystać po prostu odpowiednio naciągnięty na obiektyw, przezroczysty woreczek foliowy.


Wyjątkowe kadry

Jesień wydaje mi się tą porą roku która szczególnie wydobywa za leśnego, jesiennego krajobrazu wyjątkowe kadry. Zawsze lubię siadać na ławce w jesiennym lesie i najpierw długo przyglądać się przestrzeni wokół mnie. Okazuje się wówczas, że ten z pozoru jednostajny las, w którym wyraźnie dominują piony tworzone przez pnie drzew, zawiera w rzeczywistości ogromną ilość przeróżnych niuansów, które stanowią nie tylko ciekawy temat na zdjęcie, ale również pozwalają stworzyć ciekawe j nietypowe kadry. 


Jesienny las daje wiele wyjątkowych możliwości. Czasem wyjście za domu za aparatem, gdy na dworze pada i jest już zimno, jest ostatnią rzeczą, na jaką mamy ochotę, ale czasem naprawdę warto się przemóc, bo w nagrodę otrzymać możemy magiczne fotografie lasów.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
November 2022
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 << <   > >>

Search

Random photo

Etapy pracy grafika reklamowego

  XML Feeds

Web Site Builder