« Zabytek w obiektywieDruk UV i jego zalety »

Jak wykonać własny plakat dekoracyjny?

  by  , Monday 17 July 2017, Categories: Wszystko o reklamie

W stylizacji wystroju wnętrz coraz częściej stawia się na obecność elementów spersonalizowanych. Świetnym pomysłem na taką dekorację jest plakat. Nie musi to być plakat kupiony w meblowej sieciówce lub pobrany z pierwszej lepszej strony internetowej. Największą wartość i urok będzie miał plakat wykonany samodzielnie przez domownika. Wbrew temu, co można sobie pomyśleć, nie jest to trudna rzecz. Oto kolejne kroki tego procesu, które doprowadzą do powieszenia na ścianie jedynego w swoim rodzaju, pięknego plakatu dekoracyjnego.

Pierwszym krokiem jest obmyślenie koncepcji. Czy plakat ma zawierać rysunki, zdjęcia, wzory geometryczne, a może napisy? Wszystko zależy wyłącznie od wyobraźni autora. Zupełnie dowolny jest też styl, w którym utrzymany będzie projekt: minimalistyczny, nowoczesny, retro,

plakaty dekoracyjne

vintage, pop-art, a może zupełny eklektyzm i pomieszanie stylów? Nie ma żadnych ograniczeń, a inspirować można się zupełnie wszystkim. Jeżeli już przejdziemy do konkretnego projektowania, warto robić to w programie komputerowym: dzięki temu będziemy w stanie na bieżąco i szybko wprowadzać poprawki, porównywać różne warianty, dodawać i odejmować konkretne elementy.

Jeżeli projekt jest już gotowy, należy przemyśleć kwestię jego powieszenia i wymiarów. Aby uniknąć późniejszych kłopotów, ściana, na której ma być powieszony plakat powinna być dokładnie wymierzona. Jest to kwestia szczególnie ważna, jeżeli przymierzamy się do wykonania galerii plakatów. Wtedy warto na kartce zaprojektować położenie każdego z nich. Do rozmiaru ściany i własnej wizji, należy dostosować szerokość i długość plakatu, aby móc przekazać je do drukarni. To kolejny krok.

Wiele drukarni nie wymaga nawet osobistego złożenia zamówienia. Można to zrobić online, choć przy specjalnych preferencjach i skomplikowanych szczegółach lepiej porozmawiać na żywo z konsultantem i upewnić się, że nasze życzenie zostało zrozumiane. W drukarni wybiera się też rodzaj papieru.

Ostatnim krokiem jest odebranie zamówienia i powieszenie go na ścianie. Plakaty dekoracyjne można dodatkowo wzbogacić o pasujące ramy. Teraz nie pozostaje nic innego, jak cieszyć oko nową, wyjątkową ozdobą wnętrza.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
August 2019
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 << <   > >>

Search

Random photo

Projektowanie wizytówek

  XML Feeds

b2evolution CCMS