« Najskuteczniejsza forma reklamyZaproszenia na chrzciny »

Jak zostać projektantem grafiki?

  by  , Wednesday 22 March 2017, Categories: Wszystko o reklamie
Jak zostać projektantem grafiki?

Zawód projektanta grafiki cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Dzieje się tak między innymi dlatego, iż niemal każda firma działająca na rynku wykorzystuje w swojej działalności projektowanie graficzne - i to zarówno do reklamy czy marketingu, jak też codziennego funkcjonowania. Dlatego też osoba zajmująca się na co dzień grafiką komputerową nie powinna mieć problemu ze znalezieniem ciekawej i satysfakcjonującej pracy. W związku z tym wiele osób zadaje mi pytanie, co należy zrobić, aby zostać projektantem grafiki.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności powinnam wyjaśnić, czym jest projektowanie graficzne. Otóż jest to czynność, która łączy w sobie wyzwania intelektualne, techniczne i kreatywne. Projektant grafiki nie tylko przygotowuje pewne prezentacje oraz informacje wizualne za pomocą komputera i programów graficznych (na przykład w postaci loga, projektu, animacji, ilustracji czy typografii), ale także wykonuje czynności związane z dalszym przetwarzaniem grafiki (między innymi przygotowuje ją do druku bądź do publikacji internetowej). W związku z tym dobry projektant powinien dysponować zdolnościami plastycznymi, znajomością programów graficznych, wiedzą o różnych dziedzinach twórczości wizualnej (między innymi malarstwie, grafice czy animacji filmowej) oraz orientacją we współczesnych trendach, kierunkach i możliwościach nowoczesnej grafiki.

Jak zostaje się projektantem grafiki? Otóż można skończyć odpowiednie studia - i moim zdaniem jest to najlepsza droga kształcenia. Na większości uczelni artystycznych istnieją kierunki związane z projektowaniem graficznym, na których młody człowiek zyskuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Oprócz zajęć obowiązkowych wybiera się dodatkowe fakultety, które są ściśle połączone ze specjalizacją - na przykład komunikacją audiowizualną, grafiką komputerową lub projektowaniem i animacją. Studia kończą się obowiązkowym egzaminem teoretycznym i praktycznym.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
February 2023
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
 << <   > >>

Search

Random photo

Efekty pracy profesjonalisty

  XML Feeds

CMS with Bootstrap