« Rodzinna fotografia najlepszą pamiątkąZaproszenia - druk i projektowanie »

Jak zrobić plakat na witrynę sklepową?

  by  , Wednesday 8 February 2017, Categories: Wszystko o reklamie
Jak zrobić plakat na witrynę sklepową?

Ostatnio moja kierowniczka zleciła mi zamówienie plakatu na witrynę naszego butiku. Są wyprzedaże sezonowe, większość sklepów konkurencyjnych rozpoczęła już swoje kampanie więc przyszedł czas na nas. Takich zadań jeszcze nie realizowałam i musiałam wspomóc się agencją reklamową.  

Skontaktowałam się z czterema agencjami, które znalazłam w Internecie, każdej przedstawiłam swoje oczekiwania i poprosiłam o wycenę i projekt. Jak się okazuje wykonanie zwykłego prostego plakatu może być niewyobrażalnie trudne. Jako, że jest sezon zimowy, zależało mi na tym, aby plakat był w tej tematyce, ładna kobieta, delikatne kolory, najlepiej w gruby zimowym swetrze typu norweskiego, z ciekawie rozmieszczonym napisem o wyprzedaży. Wydawałoby się, że dla profesjonalnej agencji marketingowej takie zlecenia graficzne to pestka! Niestety nic bardziej mylnego, może akurat bardzo źle trafiłam, natomiast propozycje, które mi przedstawiono, miałam wrażenie, że realizowane były przez miernych praktykantów, a nie specjalistów. W dodatku ceny kosmiczne, nie dość tego jedna z firm zaproponowała mi, abym sama znalazła sobie zdjęcie, kupiła je na platformie i dopiero im przesłała razem z wstępnym projektem plakatu, czy dodaniem napisów w miejscu, które uważam za stosowne. Niebywałe jest to, że przedstawiając mi taką propozycję, owa firma wymagała i tak opłacenia kosztu projektu plakatu. Bardzo szybko zorientowałam się, że cena jest zbyt wygórowana jak na taką usługę, a jakość wykonania nie zadowoli mojej przełożonej. Korzystając z wskazówek jednej z firm zakupiłam osobiście grafikę, która mnie interesowała i dodałam do niej pasującą czcionkę opisującą rodzaj promocji.

Okazuje się, że projektowanie plakatu w profesjonalnej agencji marketingowej może być kosztowne i nie zawsze spełni nasze oczekiwania. Jeżeli zależy nam na prostych projektach, w dobie Internetu mamy dostęp do szerokiej bazy obrazów i samodzielnie możemy stworzyć nasz prospekt.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
November 2022
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 << <   > >>

Search

Random photo

Zdjęcia reklamowe dla restauracji

  XML Feeds

Open Source CMS