« Przypieczętowany sukcesFirmowa metka »

Jakiego fotografa na sylwestra wybrać? Amatora czy profesjonalistę?

  by  , Tuesday 5 December 2017, Categories: Wszystko o reklamie
Jakiego fotografa na sylwestra wybrać? Amatora czy profesjonalistę?

Wybór fotografa na sylwestra nie sprowadza się tylko do znalezienia odpowiedniego nazwiska, wybrania właściwego numeru telefonu oraz wykonania przelewu na podane konto bankowe. Najpierw trzeba podjąć decyzję o tym, kogo się w ogóle szuka. Czy ma to być ktoś z wieloletnim doświadczeniem, czy raczej osoba, która swoją przygodę z fotografią zaczęła stosunkowo niedawno?

Profesjonalny fotograf na sylwestra

Gdy przychodzi do szukania fotografa na tak dużą imprezę, jaką jest sylwester, na początku wszyscy rzucają się na specjalistę, który ma piękną stronę internetową, wspaniałe portfolio i rzeszę zadowolonych klientów, których opinie są umieszczone na profilu fotografa. Wiem jednak, że po pierwsze, zarezerwowanie fotografa na ostatni dzień roku nie jest łatwe, bo termin ten jest naprawdę oblegany, a po drugie wynajęcie go kosztuje fortunę. Kłopot leży także w tym, że profesjonalny fotograf nie jest gwarantem dobrych zdjęć. Jasne, technicznie na pewno będą one bez zarzutu, ale w zdjęciach z sylwestra chodzi o pokazanie zabawy, emocji i relacji między uczestnikami imprezy – a to niekoniecznie jest widoczne w portfolio pewnym plenerów i portretów.

Może jednak dasz szansę amatorowi?

Jeśli nie profesjonalista to kto? Totalny amator? Człowieka, który nie miał aparatu w ręce oczywiście nie polecam, ale uważam, że jeśli chodzi o kogoś takiego jak fotograf na sylwestra, warto zaryzykować i powierzyć to zadanie młodej osobie bez ogromnego portfolio. Studenci świetnie sprawdzają się w uwiecznianiu zabawy, więc w tym przypadku to oni, nieopierzeni jeszcze fotografowie, będą najlepszym wyborem.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
October 2019
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 << <   > >>

Search

Random photo

Główne zasady fotografowania krajobrazów

  XML Feeds

Multiblog engine