« Zaproszenia na chrzcinyNotesy firmowe - udany gadżet promocyjny »

Miejska perspektywa

  by  , Wednesday 15 March 2017, Categories: Wszystko o reklamie
Miejska perspektywa

Miasto to niesamowita przestrzeń, a to wiąże się z tym, że można w przedziwny sposób wyłapywać odpowiednie miejsca i tworzyć na ich podstawie iście artystyczne fotografie.

Dla niektórych taka przestrzeń jest niezbyt interesująca. Dla mnie jest niezwykłym źródłem inspiracji. Poszukiwanie, odkrywanie i nadawanie nowego kolorytu miejscom powszechnie znanym i na co dzień rozpoznawanym w całkiem innej sferze, poprzez zdjęcia mogą stać się wirtuozerskie.

Miasta to infrastruktura, komunikacja, budynki, zwierzęta, także ludzie. Każde niesie ze sobą cechy charakterystyczne, które trzeba pokazać, stosując się do pewnych zasad. Przykładowo budynki mogą być tłem do pokazania relacji między ludźmi. Zdjęciem można samodzielnie kreować miejską rzeczywistość. Fotografując miasto i wszystkie jego elementy, skupiam się na chwytaniu takich ujęć, które nie są banalne. Kolejne ujęcie najbardziej znanego mostu w mieście? Może z perspektywy lub przy wykorzystaniu sylwetki człowieka? Chodzi o to, aby zdjęcie nie było do powtórzenia, aby było elektryzujące i wnoszące jakąś świeżość. Rozmyte tło, zwrócenie uwagi na detale to pewnego rodzaju nowatorstwo, które sprawia, że zdjęcia są jedyne w swoim rodzaju.

Planowanie się przydaje, ale czasem stawiam też na spontaniczność w wyborze fotografowanej przestrzeni.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
May 2022
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 << <   > >>

Search

Random photo

Pomoc dla e-sportowej drużyny

  XML Feeds

Online manual generator