« Na jakie okoliczności warto zatrudnić fotografa?Jak las to tylko jesienią - fotografia, która urzeka »

Papeteria dla firm - estetyczny element identyfikacji wizualnej

  by  , Friday 6 October 2017, Categories: Wszystko o reklamie
Papeteria dla firm - estetyczny element identyfikacji wizualnej

Pracując w reklamie spotykam się niemalże zawsze z trudnym zadaniem - jak w dyskretny sposób zaplanować kampanię, w której logo i nazwa firmy zostaną zapamiętane jednocześnie nie będąc zbyt "oczywiste".

Szczególnie ostatnio, często proponuję swoim klientom personalizację dowolnych artykułów papierowych, czyli tak zwaną papeterię firmową. Jednym z najczęściej spotykanych elementów takiej papeterii są wizytówki, ale dzisiaj chciałam skupić się na innych możliwościach. Dokumenty, koperty i notesy zawierające logo firmy i jednocześnie ciekawą grafikę korespondującą z branżą powoduje między innymi poprawienie wizerunku firmy.

Moim zdaniem, papeteria firmowa zdecydowanie jest trafionym pomysłem, jeśli zależy nam na dyskretnym pozostaniu w pamięci klienta. Wystarczy wyobrazić sobie spotkanie, na którym sporządzane są notatki odnośnie omawianego projektu. O ile przyjemniej i bardziej profesjonalnie zostanie odebrana firma, która przekaże klientowi zapiski na estetycznie przygotowanym papierze firmowym? To samo dotyczy listów ofertowych, faktur i innych dokumentów wysyłanych pocztą.

Jakie są cechy dobrej papeterii firmowej?

  • jasna kolorystyka - jest ważna ze względu na użyteczność papieru. Nie należy zapominać, że jest to przede wszystkim papier do sporządzania czytelnych notatek i drukowania dokumentów.
  • dyskretne logo - duże rozmiary znaku firmowego, nawet, jeśli zostanie wydrukowany z zachowaniem dużej przezroczystości, często odwraca uwagę i powoduje, że papeteria wygląda mniej estetycznie lub nawet natrętnie
  • ornament lub delikatna grafika - przywiązywanie wagi do szczegółów zawsze jest w cenie. Zgodnie z wcześniej wspomnianymi cechami, zastosowane wzory powinny być lekkie i nieprzytłaczające.

Przygotowany wzór zastosować można na wielu rodzajach artykułów papierowych, a pięknie zaprojektowana papeteria firmowa stanie się dobrą wizytówką firmy. Szczerze polecam takie rozwiązanie!

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
March 2023
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 << <   > >>

Search

Random photo

Główne zasady fotografowania krajobrazów

  XML Feeds

Bootstrap back-end