« Jak las to tylko jesienią - fotografia, która urzekaZabytek w obiektywie »

Plakat i jego możliwości

  by  , Friday 8 September 2017, Categories: Wszystko o reklamie
Plakat i jego możliwości

Twórczość młodych artystów nie jest wyrażana na płótnie poprzez malowanie obrazów olejnych. Sztuka współczesna to tworzenie wspaniałych, oryginalnych i dających do myślenia plakatów, które można rozwiesić w miejscach publicznych po to, aby sztuka była dostępna dla każdego.

Plakat jako symbol sztuki współczesnej 

Plakat to wspaniały sposób na wyrażenie własnych poglądów, uczuć sposobu postrzegania otaczającego nas świata. Wielu młodych artystów bardzo chętnie korzysta z tej formy przekazu. Graficy istniejący już jakiś czas w branży coraz częściej biorą pod swoje skrzydła młodych i ambitnych, młodych ludzi, którzy mają w ten sposób szansę nie tylko nauczyć się wielu nowych rzeczy, ale również zaistnieć w tym świecie. Warto podkreślić, że plakat powinien spełniać funkcję informacyjną, ale również może być plakatem reklamowym, który promuje pewne produkty, przedstawia konkretne idee lub podkreśla wydarzenia kulturalne.

Festiwal plakatu w Polsce 

W naszym kraju regularnie odbywa się wiele imprez kulturalnych, które mają na celu nie tylko promocję znanych już grafików, ale pomagają wybić się tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grafiką. Ponadto festiwal druku i plakatu ma za zadanie zjednoczyć jak najwięcej kreatywnych osób z całego świata. Takie wydarzenia odbywają się w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze przepełnionej pozytywnymi wibracjami i pozytywnym nastawieniem do pracy innych osób. Festiwal zmusza również odbiorców do spojrzenia na dane zagadnienie nieco szerzej - tam, gdzie problem wydaje się prosty i wręcz błahy zmuszają do szukania drugiego dna, natomiast w momentach, kiedy wydarzenie urasta do rangi bardzo skomplikowanego, jednym prostym i trafnym rysunkiem potrafią oddać sedno sprawy. Do najpopularniejszych festiwalu plakatu w Polsce należy zaliczyć: Międzynarodowe Biennale Plakatu, Międzynarodowy Festiwal Plakatu Plaster odbywający się w Toruniu, jak również Śląski Festiwal Plakatu Plakatfest, który ma miejsce w Chorzowie. Na wszystkie te wydarzenia wstęp jest wolny. A we Wrocławiu 30 września odbędzie się nowy festiwal druku Nacisk.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
November 2022
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 << <   > >>

Search

Random photo

Notesy firmowe - udany gadżet promocyjny

  XML Feeds

b2evolution CMS