« Papier firmowy - jak to projektuję?Cześć i czołem! »

Projektowanie wizytówek

  by  , Thursday 12 January 2017, Categories: Wszystko o reklamie
Projektowanie wizytówek

Projektowanie wizytówek zawsze było moim konikiem. To bowiem format wyjątkowy i bardzo ważny, choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Tymczasem każdy specjalista czy manager musi mieć swoją wizytówkę. Jaki powinien być dobry projekt wizytówek?

Okazuje się, że projektowanie wizytówek wymaga dużego doświadczenia i jest dość pracochłonne.Zwykle są to imię i nazwisko, nazwa firmy oraz dane kontaktowe np. adres email czy numer telefonu (zobacz tutaj: http://wizytowkidlaciebie.pl/wizytowki-dla-firm/ ). Nie jestem osobiście fanką wizytówek dwujęzycznych, choć spotkałam się i z takimi. Według mnie nie wygląda to po prostu dobrze. Jeśli już to warto przygotować dwa wzory w różnych wersjach językowych.

W kwestii projektu liczy się oczywiście pomysł. Możliwości jest wiele, lepiej nie kombinować tylko z rozmiarem. Przede wszystkim wizytówka musi być czytelna. Nie wolno więc przesadzić z ilością danych czy wzorami graficznymi. Dobrze jeśli wizytówki nawiązują do identyfikacji wizualnej firmy. Wizytówka to bowiem także przedłużenie firmy. Kolejnym ważnym aspektem jest wysoka jakość wykonania. Do wizytówek stosuje się najczęściej papier o minimalnej gramaturze 300 g/m2. Dobrym rozwiązaniem jest lakierowanie wybiórcze, które prezentuje się bardzo efektownie. Jak wspomniałem lepiej nie kombinować natomiast z rozmiarem. W Polsce standardowe są wizytówki  90x50 mm. Za duża wizytówka wcale nie prezentuje się dobrze, a ponadto nie zmieści się w portfelu czy eleganckim wizytowniku.

Feedback awaiting moderation

This post has 1 feedback awaiting moderation...

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
September 2019
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 << <   > >>

Search

Random photo

Zaproszenia na chrzciny - na jaki nakład warto się zdecydować?

  XML Feeds

Multi-blog engine