« Irytujące ulotki- jak sprawić by trafiały tam gdzie powinny?Jakiego fotografa na sylwestra wybrać? Amatora czy profesjonalistę? »

Przypieczętowany sukces

  by  , Thursday 21 December 2017, Categories: Wszystko o reklamie
Przypieczętowany sukces

Choć wiele się mówi o tym, że przedsiębiorstwa nie potrzebują firmowych pieczątek, w wielu sytuacjach ułatwiają one życie. Projektowałam ich w swojej karierze wystarczająco dużo, żeby wiedzieć, jak sytuacja wygląda naprawdę. Niektórzy klienci opowiadali, że organy państwowe, banki czy kontrahenci wręcz wymagają ich użycia.

Często otrzymuję pytanie, co powinna posiadać pieczątka dla firmy, skoro żadna ustawa nie reguluje jej zawartości. Odpowiadam, że najlepiej, kiedy znajdują się na niej informacje pomocne w zidentyfikowaniu firmy – nazwa, adres siedziby głównej działalności, NIP, REGON oraz telefon/mail/adres strony WWW. Dzięki temu, jeżeli prowadzony jest sklep internetowy, klienci łatwiej do niego trafią. Są to także ważne informacje, które umieszcza się na dokumentacji biznesowej: fakturach, wnioskach, zaświadczeniach czy umowach.

Moim klientom doradzam korzystanie z koloru tuszu, który jest zgodny z komunikacją wizualną ich firmy. W połączeniu z logo umieszczonym w rogu pieczątki, pozwala to na jeszcze lepszą rozpoznawalność marki. Wyrabia to również określony łańcuch skojarzeń, na który składają się: nazwa, logo i dominujący kolor. Wtedy wystarczy jedno spojrzenie, aby konsument wiedział, z kim ma do czynienia.

Kiedy klienci zastanawiają się, czym różni się zaprojektowana przeze mnie pieczątka od tej, którą mogą sami stworzyć, dzięki aplikacjom dostępnym na stronach producentów, wyjaśniam, że dzięki temu zaoszczędzają czas i korzystają z wiedzy doświadczonej projektantki. Wiedzy, której sami nie muszą posiadać ani nabywać, jeżeli nie jest to związane z prowadzoną przez nich działalnością.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
November 2022
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 << <   > >>

Search

Random photo

Sesja ślubna nad morzem

  XML Feeds

Multiblog engine