« Opieraj się na regułachDrukowanie plakatów online »

Zaproszenia na chrzciny - na jaki nakład warto się zdecydować?

  by  , Tuesday 16 May 2017, Categories: Wszystko o reklamie
Zaproszenia na chrzciny - na jaki nakład warto się zdecydować?

Do kosztów urządzenia chrzcin warto wliczyć również koszty wydrukowanych zaproszeń. Te zaś są zależne od dwóch czynników - ceny jednostkowej każdego z zaproszeń i ich liczby. Oczywiście cena jednostkowa jest zależna od tego, jak rozbudowane zaproszenia na chrzciny chcemy zakupić. W związku z tym, że koszt jednostkowy to sprawa prywatna każdego rodzica, zastanówmy się jaki nakład zaproszeń należy zakupić.

Z rodziną czy bez?

Przyjęło się, że na chrzciny zapraszamy tylko grono najbliższej rodziny. Teoretycznie więc nie trzeba nawet nikogo zapraszać, ani też drukować specjalnych zaproszeń. W takiej sytuacji często pojawiają się jednak "dodatkowi goście", których po prostu nie oczekiwaliśmy (bądź nie chcieliśmy) na chrzcinach naszego dziecka.

Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie nakładu odpowiadającemu liczbie najbliższych członków rodziny. Tą liczbę można dość łatwo obliczyć, pozostawiając sobie 3 - 4 zaproszenia w tak zwanej "rezerwie".

Huczne chrzciny?

Coraz więcej osób decyduje się na hucznie obchodzone chrzciny. W takiej sytuacji (zwłaszcza, jeśli organizujemy je w restauracji) warto przygotować większą liczbę zaproszeń. Możemy oczywiście postąpić na dwa sposoby. W pierwszym wydrukujemy zaproszenia wyłącznie dla osób niezwiązanych z naszą rodziną. Wtedy możemy liczyć nawet na kilkukrotną redukcję kosztów. Możemy też zdecydować się na wydrukowanie zaproszeń chrzcielnych dla wszystkich gości. Jeśli jednak ich liczba przekroczy 50 - 60, koszty takiej inwestycji będą spore...

Co wybrać?

Najlepiej wybrać taką konfigurację, która będzie odpowiadać nie tylko stanowi naszego portfela, ale też innym zjawiskom występującym w rodzinie. Jeśli mamy małą rodzinę i nie organizujemy przyjęcia w restauracji, zawsze możemy zrezygnować z zaproszeń. Zwykle cateringi są przygotowane dla liczby osób w konkretnych przedziałach. Pojawienie się jednej, lub dwóch osób więcej nie będzie więc problemem.

O wiele trudniej będzie w rodzinach, w których stosunki nie są najlepsze. Wtedy najlepiej wydrukować zaproszenie dla każdego z osobna. Chociażby po to, by nie prowokować się nawzajem.

No feedback yet

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
February 2023
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
 << <   > >>

Search

Random photo

Papeteria dla firm - estetyczny element identyfikacji wizualnej

  XML Feeds

Web Site Engine